0,00 zł
waluta
0

ANOPIRYNA tbl 10x 400 mg

50026053

Leki Więcej o legislatywieinfo

ANOPIRYNA tbl 10x 400 mg
Przykro nam, ale szukany towar nie jest aktualnie dostępny. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, prosimy o kontakt z nami pod adresem info@docsimon.cz

Forma aplikacyjna: tabletki, kapsułki

Grupa indykacyjna: preparaty przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Substancja skuteczna: Acidum acetylsalicylicum 400 mg

Ciąża i karmienie piersią: W trakcie pierwszego i drugiego trymestru nie może być kwas acetylsalicylowy podawany, o ile to nie jest całkiem konieczne. O ile jest kwas acetylsalicylowy podawany kobietom, które chcą zajść w ciąże, albo w pierwszym i drugim trymestrze ciąży musi być dawka jak najniższa a okres leczenia jak najkrótszy. Kwas acetylsalicylowy w dawce 500 mg/dzień i wyższej kontrindykowana w trzecim trymestrze ciąży. Substancja lecznicza przechodzi poprzez barierę łożyskową i do mleka matki. Po okolicznościowym podaniu matkom nie zostały u noworodków zanotowane żadne skutki niepożądane. Jeżeli jest konieczne powtarzane podawanie wysokich dawek, zaleca się przerwanie karmienia piersią.

Minimum ekspedycyjne: Preparat o zawartości kwasu acetylosalicylowego w postaci tabletek buforowych skutecznie tłumi bóle i efektywnie obniża temperaturę, w wyższych dawkach działa przeciwzapalnie. Użycie tzw. tabletek buforowych łagodzi objawy skutków niepożądanych na układ trawienny.

EAN: 8584005111005

Producent: Zentiva a.s., Hlohovec, Słowacja , www.sanofi-aventis.pl, www.zentiva.pl

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaANOPYRIN 400MG TBL NOB 10
SUKL kod0087680

ANOPYRIN 400 mg tbl 10x400mg
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone. v2

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie