0,00 zł
waluta
0

BELOHAIR 2% roztwór 60ml

50065869

Leki Więcej o legislatywieinfo

BELOHAIR 2% roztwór 60ml
59,80 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: płyny do użytku zewnętrznego (roztwory, aerosole, emulsje)

Grupa indykacyjna: preparaty dermatologiczne

Substancja skuteczna: Minoxidilum 20 mg v 1 ml

Ciąża i karmienie piersią: Preparatu nie należy stosować podczas ciąży (zwłaszcza podczas pierwszych trzech miesięcy ciąży). Przed zastosowaniem preparatu w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Minimum ekspedycyjne: W preparacie Belohair 2% substancją aktywną jest minoxidil. Należy do grupy leków dermatologicznych. Belohair 2% jest przeznaczony do leczenia alopecji o podłożu androgenowym u mężczyzn i kobiet we wieku od 18 do 65 lat. Alopecja o podłożu androgenowym (wypadanie włosów przy męskiej formie łysienia) jest rodzajem ubytku włosów, który może dotknąć i mężczyzn i kobiety. U mężczyzn łysienie hormonalne zaczyna się od cofania się linii włosów na czole i wypadaniem włosów na ciemieniu, po czym obszary te stopniowo się powiększają. Podczas tego procesu pozostaje pas owłosienia w formie podkowy pozostający na skraju linii włosowej, w części tylnej i po bokach głowy. Kobiecy typ alopecji zaczyna się rozproszonym wypadaniem włosów, włosy stają się cieńsze, krótsze i siwieją, a między nimi zaczyna przeświecać skóra. U kobiet prawie nie zdarza się, aby doszło do cofania się linii włosów na czole.

Wskazane dawkowanie: Dawka 1 ml (odpowiadająca 10 naciśnięciom) musi być aplikowana na całą powierzchnię głowy z przerzedzonym owłosieniem 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Całkowita dzienna dawka nie może być większa niż 2 ml (odpowiada 20 naciśnięciom). Jeżeli preparat jest nakładany za pomocą palców, należy po aplikacji starannie umyć ręce. Efekty leczenia widoczne są dopiero po dłuższym czasie. Przyrostu nowych włosów należy oczekiwać po aplikacji preparatu 2 x dziennie przez co najmniej 4 miesiące.

EAN: 3850343032261

Producent: Belupo, s.r.o., Bratysława, Słowacja , www.belupo.hr

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaBELOHAIR 2% 20MG/ML DRM SOL 1X60ML
SUKL kod0134863

Belohair 2% drm.sol.1x60ml
REVALID cps 120
leki
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone.

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie