0,00 zł
waluta
0

BRUFEN tbl 30x 400mg

50116325

Leki Więcej o legislatywieinfo

BRUFEN tbl  30x 400mg
10,70 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: tabletki, kapsułki

Grupa indykacyjna: niesteroidowe leki przeciwreumatyczne i przeciwzapalne
preparaty przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Substancja skuteczna: Ibuprofenum 400 mg

Ciąża i karmienie piersią: W pierwszym i drugim trymestrze ciąży możecie ibuprofen używać wyłącznie po konsultacji ze swoim lekarzem. W ostatniej trzeciej ciąży nie można ibuprofen używać ze względu na podwyższone ryzyko komplikacji dla matki i dziecka. Ibuprofen i jego metabolity się w mniejszej ilości wydzielają do mleka matki. Ponieważ nieprzychylne konsekwencje po użyciu ibuprofenu do dzisiaj nie są znane, nie istnieje potrzeba u krótkotrwałego podania przerywać karmienie piersią. W przypadku, że Wasze leczenie jest długotrale i/albo używacie wysokie dawki, miałaby Pani przerwać karmienie piersią. O ile jest ibuprofen podawany kobietom, które chcą zajść w ciąże, albo w pierwszym i drugim trymestrze ciąży musi być dawka jak najniższa a okres leczenia jak najkrótszy. Ibuprofen jest kontrindykowany w trzecim trymestrze ciąży.

Minimum ekspedycyjne: Brufen 400 jest dobrze znoszonym niesteroidowym antyreumatycznym lekiem z wyraźnym działaniem obniżającym gorączkę (antypiretyczny), tłumiącym ból (analgetycznym) także u bolesnych stanów niereumatycznego pochodzenia oraz z działaniem przeciwzapalnym (antyflogistycznym). U chorych z reumatyzmem stawów Brufen zmniejsza ból, poranne odrętwienie, miejscowe objawy zapalenia (obrzęk, zaczerwienienie), i podwyższa ruchliwość stawów.

EAN: 5099151006684

Producent: Abbott GmbH and Co. KG, Wiesbaden, Niemcy, www.abbott.pl

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaBRUFEN 400 400MG TBL FLM 30 II
SUKL kod0234195

BRUFEN 400 por tbl flm 30x400mg
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone. v2

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie