0,00 zł
waluta
0

CELASKON czerwona pomarańcza tbl eff 20x 500mg

Leki Więcej o legislatywieinfo

CELASKON czerwona pomarańcza tbl eff 20x 500mg
zwykła cena 22,20 zł
zaoszczędzicie 18%
18,00 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: tabletki, kapsułki

Grupa indykacyjna: witaminy

Substancja skuteczna: Acidum ascorbicum 500 mg

Ciąża i karmienie piersią: Czasowe stosowanie preparatu Celaskon w okresie ciąży jest wskazane z uwagi na niedobór kwasu askorbinowego związany z większymi wymogami organizmu. Kwas askorbinowy przenika przez barierę łożyskową i wydziela się do mleka matki. Zażywanie w okresie ciąży wysokich dawek może prowadzić do podwyższonego zapotrzebowania, ewentualnie objawów niedoboru u noworodków.

Minimum ekspedycyjne: Celaskon : preparat zawiera kwas L-askorbinowy, określany zwykle jako witamina C. Witamina ta jest człowiekowi najbardziej potrzebna z wszystkich witamin (80% z ogólnej ilości zużytkowanych witamin stanowi wit. C). Ponieważ człowiek nie potrafi sam wytwarzać witaminy C, musi ją przyjmować ją z pożywienia. W witaminę C bogate są różne gatunki warzyw i owoców, ich gotowanie lub przechowywanie prowadzi jednak często do obniżenia jej zawartości. Podwyższone zapotrzebowanie na witaminę C występuje przede wszystkim w sytuacjach podwyższonego obciążenia organizmu spowodowanego przez szkodliwe wpływy otoczenia, np. w okresie grypowym, podczas przeziębienia, choroby zakaźnej, stresu, w sytuacji zwiększonego wysiłku fizycznego itd. Podwyższone zapotrzebowanie na witaminę C występuje także u osób palących, żyjących w zanieczyszczonym środowisku oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią.Witamina C jest ważnym antyoksydantem, hamuje wytwarzanie tzw. wolnych rodników uszkadzających organizm (powodujących np. raka, odpowiedzialnych za starzenie się). Witamina C wzmacnia układ odpornościowy, zapewniając w ten sposób skuteczną profilaktykę i terapię pomocniczą wielu różnych chorób zakaźnych. W znaczący sposób przyczynia się do wchłaniania żelaza oraz do utrzymywania dobrego stanu tkanek łącznych. Pomaga w gojeniu ran i poparzeń, jej stosowanie jest wskazane w przypadkach zwiększonej tendencji do krwawienia z dziąseł. Do objawów jej niedoboru zalicza się także nadmierne zmęczenie.

EAN: 8584005016522

Producent: Zentiva a.s., Hlohovec, Słowacja , www.sanofi-aventis.pl, www.zentiva.pl

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaCELASKON 500 MG ČERVENÝ POMERANČ 500MG TBL EFF 20
SUKL kod0017293

CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMERANČ por tbl eff 20x500mg
Additiva Witamina C BLUTORANGE tbl eff 20
Additiva Witamina C BLUTORANGE tbl eff 20
15,60 zł
zwykła cena 16,50 zł
leki
CELASKON czerwona pomarańcza tbl eff 30x 500mg
leki
CELASKON tbl 30x 250mg
CELASKON tbl 30x 250mg
8,40 zł
zwykła cena 9,50 zł
leki
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone.

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie