0,00 zł
waluta
0

ENCEPHABOL roztwór 200ml

50005687

Leki Więcej o legislatywieinfo

ENCEPHABOL roztwór 200ml
-33%
zwykła cena 65,30 zł
zaoszczędzicie 33%
43,50 zł
Cena z VAT
Przykro nam, ale szukany towar nie jest aktualnie dostępny. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, prosimy o kontakt z nami pod adresem info@docsimon.cz

Ilość maksymalna do sprzedaży: 3

Forma aplikacyjna: syropy i zawiesiny do użytku wewnętrznego

Grupa indykacyjna: leki nootropowe
leki psychoenergizujące

Substancja skuteczna: Pyritinoli dihydrochloridum 100mg

Ciąża i karmienie piersią: Lek ENCEPHABOL można stosować w okresie ciąży i karmienie piersią tylko po naradzie z lekarzem i po szczególnym zaleceniu lekarskim.

Minimum ekspedycyjne: Preparat ENCEPHABOL jest stosowany do leczenia niektórych zaburzeń pracy mózgu powstałych np. na podstawie udarów z zaburzenia przepływu krwi w mózgu, zapalenie mózgu, urazu głowy, zatruciu. Przy długotrwałym używaniu leku nastąpi efekt stymulacyjny, wspiera metabolizm w mózgu i kondycję psychiczną, pomaga podniesieniu umiejętności intelektualnych i stosuje się pomocniczo przeciw zaburzeniom pamięci, lecz nie posiada uspokajających działań. Przy zaburzeniu rozwoja ośrodkowego układu nerwowego u dzieci i niemowląt powyżej 3 miesiący należy stosować ENCEPHABOL wyłącznie po naradzie lekarskiej.

Wskazane dawkowanie: Dorośli używają 1-2 łyżeczki roztwóru Encephabol 3 razy dziennie w odstępie co 4-5 godzin. Nie należy przekraczać najwyższą dzienną dawkę 600 mg (6 łyżeczek). Dzieci: jeżeli lekarz nie zalecił innego dawkowania, przyjmują niemówtęta od 3 miesiąca życia do 1 roku 2 razy dziennie 1/2 - 1 łyżeczkę (każdą dawkę należy przyjmować w odstępie co najmniej 8 godzin). Dzieci od 1-5 roku życia przyjmują 1 łyżeczkę roztwóru 2 razy dziennie (każdą dawkę należy przyjmować w odstępie co najmniej 6-8 godzin). Dzieci powyżej 5 roku życia przyjmują 1 łyżeczkę preparatu 2-3 razy dziennie (każdą dawkę należy przyjmować w odstępie co najmniej 4-5 godzin).

EAN: 4022536645766

Producent: Merck KGaA, Darmstadt, Niemcy, www.merck.pl

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaENCEPHABOL 20MG/ML POR SUS 200ML
SUKL kod0003046

Encephabol por.sus.1x200ml
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone. v2

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie