0,00 zł
waluta
0

EXODERIL roztwór 20 ml

50089908

Leki Więcej o legislatywieinfo

EXODERIL roztwór 20 ml
-32%
zwykła cena 50,00 zł
zaoszczędzicie 32%
33,60 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: płyny do użytku zewnętrznego (roztwory, aerosole, emulsje)

Grupa indykacyjna: preparaty przeciwgrzybiczne

Substancja skuteczna: Naftifini hydrochloridum 10 mg v 1 g roztoku

Ciąża i karmienie piersią: Przed rozpoczęciem przyjmowania jakiegokolwiek leku, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przy prawidłowej aplikacji brak informacji odnośnie szkodliwego działania na płód w okresie prenatalnym lub na niemowlę w okresie karmienia piersią. Naftyfina nie posiada działania embriotoksycznego.

Minimum ekspedycyjne: Exoderil to przeciwgrzybiczny, przeciwzapalny roztwór do użytku zewnętrznego. Preparat jest stosowany w leczeniu: - grzybicy skóry lub fałd skórnych, - grzybicy międzypalcowej, - grzybicy paznokci, - drożdżycy skóry, - łupieżu pstrego, który wywołują drożdżaki Pityrosporon orbiculare i w leczeniu grzybic spowodowanych przez wtórne zakażenie bakteryjne, - grzybicy skóry, której towarzyszą stany zapalne (z uczuciem świądu lub bez uczucia świądu).

Wskazane dawkowanie: Roztwór należy aplikować 1 raz dziennie na skórę w zakażonym miejscu i jego okolicach, po jej uprzednim oczyszczeniu i osuszeniu. W przypadku infekcji o podłożu grzybicznym zaleca się stosowanie 2 razy dziennie. W celu zapobiegania nawrotom choroby należy używać preparat 2 tygodnie po ustąpieniu objawów lub złagodzeniu dolegliwości. Łączny czas trwania kuracji zależy od zasięgu, umiejscowienia i charakteru schorzenia i zazwyczaj trwa od 2 do 4 tygodni. Bez porady lekarskiej nie należy stosować preparatu dłużej niż przez 4 tygodnie.

EAN: 9002260023066

Producent: Sandoz Pharmaceuticals Gmbh, Bruckmühl, Niemcy, www.sandoz.pl

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaEXODERIL 10MG/ML DRM SOL 1X20ML
SUKL kod0054315

EXODERIL sol 1x10ml/100mg
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone. v2

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie