0,00 zł
waluta
0

GYNO-PEVARYL COMBIPACK czopki waginalne 3x 150mg + krem 15g

50110060

Leki Więcej o legislatywieinfo

GYNO-PEVARYL COMBIPACK czopki waginalne 3x 150mg + krem 15g
39,10 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: maści, kremy, żele, pasty
preparaty dopochwowe (czopki, kremy, tabletki i preparaty w proszku)

Grupa indykacyjna: preparaty przeciwgrzybiczne

Substancja skuteczna: Econazoli nitras (ekonazolium-nitrát) 150 mg (miligramů) ) v 1 čípku, Econazoli nitras (ekonazolium-nitrát) 1 g ve 100 g krému

Ciąża i karmienie piersią: Ze względu do tego, iż substancja czynna wchłania się do krwiobiegu, należy stosować preparat Gyno-Pevaryl w pierwszym trymestrze ciąży, tylko że lekarz uzna, iż ma to istotne znaczenie dla zdrowia pacjentki. Preparat może być stosowany w drugim lub trzecim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią w przypadku, gdy potencjalne korzyści przeważają nad możliwym ryzykiem.

Minimum ekspedycyjne: Gyno-Pevaryl zwalcza drożdżowe, pleśniowe i niektóre infekcje bakterialne, które mogą wywoływać choroby kobiecych narządów płciowych (zewnetrze narządy płciowe i pochwy) oraz zapalenie napłetka żołądzia. Przy ostrej infekcji drożdżakowej pochwy pojawia się świąd, aż ból. Objawem infekcji drożdżakowej są także upławy z pochwy. Gyno-Pevaryl 150 jest przeznaczony dla kobiety powyżej 16 lat. Do opakowania dołączony krem Gyno-Pevaryl 150 Combipack jest przeznaczony do leczenia okolicy pochwy, odbytnicy i do leczenia partnera.

Wskazane dawkowanie: Globulkę należy wprowadzić głęboko do pochwy, najlepiej w pozycji półleżącej, przed spoczynkiem nocnym, przez 3 kolejnych dni. Jeśli nie dojdzie do ustąpienia objawów, lub nasili się którykolwiek z objawów w ciagu kuracji, należy powiadomić lekarza. Leczenie partnera: Przed zastosowaniem kremu należy umyć i osuszyć prącie, a następnie nałożyć krem Gyno-Pevaryl 50, który jest dołączony do opakowania Gyno-Pevaryl 150 Combipack, na żołądź i napletek raz na dobę. Leczenie należy kontynuować przez 7 kolejnych dni po ustąpieniu objawów oraz do zużycia całego opakowania. W przypadku uporczywego świadu, pieczenie i bólu i nie ustąpienia objawów należy powiadomić lekarza.

EAN: 7350068600432

Producent: Lusomedicamenta – Sociedade Técnica Farmaceutica S.A., Barcarena, Portugalia, www.lusomedicamenta.com

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaGYNO-PEVARYL 150 COMBIPACK 150MG+10MG/G CRM+VAG GLB 3+15G
SUKL kod0226732

GYNO-PEVARYL 150 COMBIPACK 150MG+10MG/G CRM+VAG GLB 3+15G
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone. v2

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie