0,00 zł
waluta
0

KALOBA krople 20 ml

50040074

Leki Więcej o legislatywieinfo

KALOBA krople 20 ml
28,20 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: krople i roztwory do użytku wewnętrznego

Grupa indykacyjna: preparaty ziołowe

Substancja skuteczna: Pelargonii sidoides extractum fluidum (1 : 8 - 10)

Ciąża i karmienie piersią: Kobiety w ciąży, karmiące piersią, mogące być w ciąży lub planujące zajść w ciążę powinny przed przyjęciem preparatu KALOBA skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. KALOBA nie powinna być zażywana przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, ponieważ nie zostały przeprowadzone dostatecznie udokumentowane badania kliniczne nad wpływem preparatu na kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Minimum ekspedycyjne: Krople KALOBA stosuje się w celu złagodzenia objawów przy ostrym zapaleniu dróg oddechowych. Preparat może być podany bez konsultacji z lekarzem zarówno dorosłym, jak i dzieciom od 1 roku życia przy ostrym zapaleniu dróg oddechowych (np. przy ostrym zapaleniu oskrzeli), które na początku objawiają się kaszlem lub katarem, ewentualnie bólem gardła i uczuciem drapania w gardle. Następnie może dojść do nasilenia objawów, które mogą się przerodzić nawet w ostre zapalenie oskrzeli. Ostre zapalenie oskrzeli charakteryzuje się suchym lub duszącym kaszlem połączonym z bólem podczas kaszlu, lub kaszlem wilgotnym połączonym z opornym wykaszliwaniem flegmy (bez ropy i krwi), przy czym objawy kliniczne mogą występować bez gorączki lub może im towarzyszyć podwyższona temperatura.

Wskazane dawkowanie: Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia - 30 kropel 3 x dziennie. Dzieci od 6 do 12 roku życia - 20 kropel 3 x dziennie. Dzieci od 1 do 5 roku życia -10 kropel 3 x dziennie. Nie należy stosować dłużej niż 10 dni. Krople należy przyjmować z niewielką ilością napoju rano, w południe i wieczorem mniej więcej pół godziny przed jedzeniem.

EAN: 9006396112014

Producent: Dr. Willmar Schwabe GmbH & Co. KG, Karlsruhe, Niemcy, www.schwabe.de

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaKALOBA POR GTT SOL 1X20ML
SUKL kod0023998

Kaloba por.gtt.sol.1x20ml
KALOBA krople 50 ml
leki
SINUPRET tbl  50
leki
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone. v2

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie