0,00 zł
waluta
0

MUCONASAL PLUS spray do nosa 10ml

50103366

Leki Więcej o legislatywieinfo

MUCONASAL PLUS spray do nosa 10ml
-26%
zwykła cena 20,90 zł
zaoszczędzicie 26%
15,50 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: preparaty do nosa (krople, aerosole, maści, kremy, żele)

Grupa indykacyjna: preparaty przeciwobrzękowe

Substancja skuteczna: Tramazolini hydrochloridum 1.18mg v 1ml, éterické oleje: cineol, eukalyptol, levomenthol a přírodní kafr

Ciąża i karmienie piersią: Muconasal Plus niemożna używać w pierwszych trzech miesiącach ciąży. W następnym przebiegu ciąży i w trakcie karmienia piersią ma być lekarstwo używane tylko po naradzie z lekarzem.

Minimum ekspedycyjne: Muconasal Plus powoduje w miejscu swojego działania ściągnięcie naczyń, tym obniża obrzęk błon śluzowych i ułatwia udrożnienie nosa u zwykłych przeziębień i przy kataru alergicznym. Olejki eteryczne cyneol (eukalyptol), lewomentol i kamfora naturalna życzliwie wpływają na ogólne działanie preparatu. Muconasal Plus można również zastosować po naradzie z lekarzem do ułatwienia spływu wydzieliny podczas zapaleń zatok bocznych nosa i ucha środkowego. Zalecone dawkowanie: według potrzeby wtryskiwać do każdej dziurko nosa, maksymalnie 4 x dziennie; działanie następuje już po 5 minutach i trwa z reguły aż 8 - 10 godzin. Nie należy stosować u dzieci poniżej lat 6.

Wskazane dawkowanie: Zazwyczaj stosowana dawka to: W razie potrzeby wstrzyknąć do każdego otworu nosowego, maksymalnie 4 razy dziennie. Nie wolno lek podawać bez zalecenia lekarza dłużej niż 5 - 7 dni, u dzieci przez 3 dni.

EAN: 8595116523533

Producent: Istituto De Angeli s.r.l., Reggello, Włochy, www.fareva.com

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaMUCONASAL PLUS 1,18MG/ML NAS SPR SOL 1X10ML
SUKL kod0223144

MUCONASAL PLUS spr nas 1x10ml
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone.

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie