0,00 zł
waluta
0

NEOCAPIL roztwór z aplikatorem 50ml

Leki Więcej o legislatywieinfo

NEOCAPIL roztwór z aplikatorem 50ml
-18%
zwykła cena 73,10 zł
zaoszczędzicie 18%
59,80 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: płyny do użytku zewnętrznego (roztwory, aerosole, emulsje)

Grupa indykacyjna: preparaty dermatologiczne

Substancja skuteczna: Minoxidilum 20 mg v 1 ml

Ciąża i karmienie piersią: Nie należy stosować Neocapilu u kobiet w ciąży, planujących zajście w ciążę oraz karmiących piersią.

Minimum ekspedycyjne: Neocapil jest preparatem naskórnym przeznaczonym do miejscowego leczenia wypadania włosów u dorosłych mężczyzn i kobiet, którego przyczyną są przeważnie hormony (Alopecia androgenetica). Ograniczone wypadanie włosów występuje u młodych mężczyzn jako "wysokie czoło" i "zakola", albo jako przerzedzony, a następnie pozbawiony owłosienia kolisty obszar na ciemieniu. Poprzez stopniowe powiększanie się tych obszarów powstaje łysina z resztkami włosów w tylnej części głowy i po bokach. U kobiet przerzedzanie się włosów następuje przeważnie w starszym wieku i obejmuje środkową i tylną część ciemienia. Wypadanie włosów może też być nieograniczone i obejmować całą głowę. Neocapil zapobiega dalszemu wypadaniu włosów i wspomaga wzrost włosów na obszarach głowy, które są go pozbawione lub na których owłosienie jest przerzedzone. Przed rozpoczęciem terapii Neocapilem u osób leczących się na choroby serca, naczyniowe lub mających wysokie ciśnienie tętnicze, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazane dawkowanie: Roztwór Neocapil należy stosować 2 razy dziennie na zdrową i zupełnie suchą skórę głowy w miejscach pozbawionych owłosienia lub z owłosieniem przerzedzonym, rozpylając go aż do uzyskania efektu lekkiego nawilżenia. Podczas pojedynczej aplikacji nie należy stosować ilości preparatu większej niż 10 dawek, co stanowi 1 ml roztworu. Włosów ani skóry po podaniu preparatu nie należy suszyć suszarką.

EAN: 7612076355521

Producent: Spirig Eastern a.s., Bratysława, Słowacja

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaNEOCAPIL 20MG/ML DRM SPR SOL 50ML+APL
SUKL kod0016901

NEOCAPIL drm sol 1x50ml+apl
EUCAPIL ampułka 30x 2ml
EUCAPIL ampułka 30x 2ml
172,50 zł
zwykła cena 181,60 zł
kosmetyki
REVALID cps 120
REVALID cps 120
94,40 zł
zwykła cena 122,40 zł
leki
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone.

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie