0,00 zł
waluta
0

PROCTO-GLYVENOL czopki 10

Leki Więcej o legislatywieinfo

PROCTO-GLYVENOL czopki 10
zwykła cena 30,20 zł
zaoszczędzicie 18%
24,70 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: preparaty doodbytnicze (czopki, maści i kremy)

Grupa indykacyjna: preparaty przeciwhemoroidowe

Substancja skuteczna: Tribenosidum 400 mg, Lidocaini hydrochloridum monohydricum 40 mg

Ciąża i karmienie piersią: Preparat Procto-Glyvenol nie wolno używać w okresie pierwszego trymestru. Preparat Procto-Glyvenol można używać po trzecim miesiącu ciąży oraz przy karmieniu piersią, jednakże nie wolno przekraczać zalecanego dawkowania.

Minimum ekspedycyjne: Procto-Glvenol : Tribenozyd, związek syntetyczny należący do grupy glukofuranozydów i lidakain, substancja miejscowo znieczulająca (zawierają ją obie formy Procto-Glyvenolu) przynosząca szybką ulgę od nieprzyjemnych objawów towarzyszących hemoroidom (ból, pieczenie, kłucie, uczucie napiętej skóry), które są spowodowane głównie wtórnym zapaleniem okolic odbytnicy. Leczniczy efekt preparatu Procto-Glyvenol u pacjentów z hemoroidami jest zapewniony dzięki jego specyficznemu działaniu - jednak dzięki jego zdolności obniżać drożność ścian najmniejszych naczyń i podwyższać napięcie ściany naczynia - a po drugie, dzięki miejscowemu działaniu przeciwzapalnemu i dzięki działaniu przeciwko różnym substancjom powstającym w miejscu zapalenia tkanki, które współdziałają podczas rozwoju zapalenia i bólu. Lidokainowy składnik wspomaga szybkiej uldze od bólu.Ponieważ Procto-Glyvenol jest nastawiony na osiągnięcie miejscowego efektu, jest pożądane, by wchłanianie substancji aktywnej, tribenozydu, do organizmu było jak najniższe. Z kremu wchłania się przez skórę około 2-20% tribenozydu, z jednego czopku to jest 20-27% dawki. Po wchłonięciu tribenozyd ulega w organizmie intensywnej przemianie materii i tak powstałe substancje są wydalone do moczu.Lidokaina wchłania się w bardzo małej ilości i nie wpływa ani na centralny system nerwowy, ani na czynność serca.

Wskazane dawkowanie: W przypadku dotkliwych objawów: aplikować 2 czopki dziennie (ranem i wieczorem). Po wystąpieniu poprawy: należy aplikować 1 czopek dziennie. Nie należy przekraczać zalecane dawkowanie.

EAN: 8594002952907

Producent: Herbacos Recordati s.r.o., Pardubice, Republika Czeska

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaPROCTO-GLYVENOL 400MG/40MG SUP 10
SUKL kod0180555

PROCTO-GLYVENOL rct sup 10
DOBEXIL H maść 20g
DOBEXIL H maść 20g
12,50 zł
zwykła cena 16,20 zł
leki
FAKTU czopki 20
FAKTU czopki 20
25,30 zł
zwykła cena 0,00 zł
leki
Megafyt herbatka kora DĘBU 100g
Megafyt herbatka kora DĘBU 100g
6,90 zł
zwykła cena 7,50 zł
herbaty
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone.

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie