0,00 zł
waluta
0

PROCTO-GLYVENOL czopki 10

50062467

Leki Więcej o legislatywieinfo

PROCTO-GLYVENOL czopki 10
24,50 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: preparaty doodbytnicze (czopki, maści i kremy)

Grupa indykacyjna: preparaty przeciwhemoroidowe

Substancja skuteczna: Tribenosidum 400 mg, Lidocaini hydrochloridum monohydricum 40 mg

Ciąża i karmienie piersią: Preparat Procto-Glyvenol nie wolno używać w okresie pierwszego trymestru. Preparat Procto-Glyvenol można używać po trzecim miesiącu ciąży oraz przy karmieniu piersią, jednakże nie wolno przekraczać zalecanego dawkowania.

Minimum ekspedycyjne: Procto-Glvenol : Tribenozyd, związek syntetyczny należący do grupy glukofuranozydów i lidakain, substancja miejscowo znieczulająca (zawierają ją obie formy Procto-Glyvenolu) przynosząca szybką ulgę od nieprzyjemnych objawów towarzyszących hemoroidom (ból, pieczenie, kłucie, uczucie napiętej skóry), które są spowodowane głównie wtórnym zapaleniem okolic odbytnicy. Leczniczy efekt preparatu Procto-Glyvenol u pacjentów z hemoroidami jest zapewniony dzięki jego specyficznemu działaniu - jednak dzięki jego zdolności obniżać drożność ścian najmniejszych naczyń i podwyższać napięcie ściany naczynia - a po drugie, dzięki miejscowemu działaniu przeciwzapalnemu i dzięki działaniu przeciwko różnym substancjom powstającym w miejscu zapalenia tkanki, które współdziałają podczas rozwoju zapalenia i bólu. Lidokainowy składnik wspomaga szybkiej uldze od bólu.Ponieważ Procto-Glyvenol jest nastawiony na osiągnięcie miejscowego efektu, jest pożądane, by wchłanianie substancji aktywnej, tribenozydu, do organizmu było jak najniższe. Z kremu wchłania się przez skórę około 2-20% tribenozydu, z jednego czopku to jest 20-27% dawki. Po wchłonięciu tribenozyd ulega w organizmie intensywnej przemianie materii i tak powstałe substancje są wydalone do moczu.Lidokaina wchłania się w bardzo małej ilości i nie wpływa ani na centralny system nerwowy, ani na czynność serca.

Wskazane dawkowanie: W przypadku dotkliwych objawów: aplikować 2 czopki dziennie (ranem i wieczorem). Po wystąpieniu poprawy: należy aplikować 1 czopek dziennie. Nie należy przekraczać zalecane dawkowanie.

EAN: 8594002952907

Producent: Herbacos Recordati s.r.o., Pardubice, Republika Czeska

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaPROCTO-GLYVENOL 400MG/40MG SUP 10
SUKL kod0180555

PROCTO-GLYVENOL rct sup 10
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone. v2

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie