0,00 zł
waluta
0

SAB SIMPLEX krople suspensja 30ml

50044992

Leki Więcej o legislatywieinfo

SAB SIMPLEX krople suspensja 30ml
15,50 zł
Cena z VAT
Przykro nam, ale szukany towar nie jest aktualnie dostępny. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, prosimy o kontakt z nami pod adresem info@docsimon.cz

Ilość maksymalna do sprzedaży: 1

Forma aplikacyjna: krople i roztwory do użytku wewnętrznego
syropy i zawiesiny do użytku wewnętrznego

Grupa indykacyjna: preparaty poprawiające trawienie
preparaty przeciwwzdęciowe

Substancja skuteczna: Simethiconum (Dimeticonum 350 - cum silicii dioxydo 92,5:7,5) 63,99 mg v 1 ml

Ciąża i karmienie piersią: Preparat mogą używać kobiety ciężarne i karmiące piersią.

Minimum ekspedycyjne: Sab Simplex jest przeciwpieniący preparat zapewniający rozkład piany, która zabrania wchłanianiu gazów w żołądku i jelitach. W ten o to sposób umożliwia odejście gazów w naturalny sposób lub ich wchłanianie poprzez ścianę jelita. W częściach układu pokarmowego jest obecne w różnych ilościach również powietrze ewentualnie gazy, które tu trafią podczas połykania wraz z pokarmem i powstają również podczas działania rozkładowego bakterii, obecnych w układzie pokarmowym. Połknięte powietrze częściowo odchodzi podczas odbijania, gazy są następnie częściowo wchłaniane poprzez ścianę jelit lub odchodzą przez odbyt z ciała.Jeżeli jest równowaga gromadzenia i wydalania gazów naruszona, dochodzi do produkcji bąbelków, które spienią powłokę błony śluzowej na ścianie przewodu pokarmowego i ta następnie zabrania naturalnemu wchłanianiu się i wydalaniu gazów. To jest następnie przyczyną wrażenia pełności, wzdęcia i napięcia w brzuchu. Do zwiększonej produkcji gazów w przewodzie pokarmowym dopomagają w dużym stopniu błędy w odżywianiu (wysoki udział tłuszczy i białka w pokarmie, itd.). Sab Simplex rozłoży bąbelki w spienionej powłoce błony śluzowej ściany jelita, ale nie jest wchłaniany i w stanie niezmienionym odchodzi z ciała.

Wskazane dawkowanie: Niemowlęta i dzieci od 3 tygodnia do 36 mieś. życia: 15 kropli do każdej butelki. Preparat miesza się z innymi płynami (np. z mlekiem), lub można go aplikować na łyżeczkę. Dzieci od 3-5 lat życia: należy dodać 15-20 kropli do posilku, lub aplikować po posilku, w razie potrzeby także przed snem. Dzieci 6-12 lat: 20-30 kropli co 4-6 godzin. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 30-45 kropli co 4-6 godzin.

EAN: 8595060931101

Producent: McNeil Manufacturing, Orléans Cedex, Francja, www.mcneillmfg.com

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaSAB SIMPLEX 64MG/ML POR SUS 1X30ML
SUKL kod0122629

SAB SIMPLEX sus 1x30ml
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone. v2

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie