0,00 zł
waluta
0

SMECTA saszetki 10 ks

50021956

Leki Więcej o legislatywieinfo

SMECTA saszetki 10 ks
21,60 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: preparaty w proszku i granulaty

Grupa indykacyjna: preparaty przeciwbiegunkowe

Substancja skuteczna: Diosmectitum 3 g

Minimum ekspedycyjne: Smecta jest naturalny ił oczyszczany o wysokiej pojemności łącznej, który jest zdolny łączyć się z flegmą błony śluzowej przewodu pokarmowego i podwyższa tym jego jakość i ilość. Drogą tą chroni błonę śluzową przeciw infekcji i substancjom szkodliwym i umożliwia szybsze wyzdrowienie. Preparatu Smecta nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 2 lat. Ze względu na zawartość innych składników gliny, dla których nie ma wystarczających danych na temat potencjalnego wpływu na płód, nie zaleca się stosowania produktu Smecta w czasie ciąży. Ze względu na zawartość innych składników gliny, dla których nie ma wystarczających danych na temat potencjalnego wpływu na dziecko karmione piersią, zaleca się, aby nie stosować produktu Smecta podczas karmienia piersią. Zarazem jest Smecta zdolna łączyć substancje toksyczne produkowane przez infekcyjnego twórcę rozwolnień. Smecta nie farbuje stolec, nie jest RTG-kontrastowa, nie przyspiesza ani nie zwalnia przejście przez przewód pokarmowy. Nie wchłania się. Wydziela się razem ze stolcem. Zgodnie z zaleceniem lekarza lek SMECTA stosuje się w celu łagodzenia bolesnych objawów związanych z chorobami przełyku, żołądka, dwunastnicy i jelita. Smak: Pomarańczowy i waniliowy.

Wskazane dawkowanie: Dzieci od 2 lat: 2 saszetki dziennie wraz z roztworem do uzupełnienia płynów w organizmie. Dorośli: 3 torby dziennie. Dawka ta może zostać podwojona na początku epizodu ostrej biegunki.

EAN: 3582181923004 3582186007808

Producent: Beaufour Ipsen Industrie, Dreux Cedex, Francja, www.ipsen.com

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaSMECTA 3G POR PLV SUS 10
SUKL kod0059940

SMECTA plv por 1x10sáčků
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone. v2

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie