0,00 zł
waluta
0

VOLTAREN FORTE 2,32% żel 100g

50099150

Leki Więcej o legislatywieinfo

VOLTAREN FORTE 2,32% żel 100g
43,50 zł
Cena z VAT

Forma aplikacyjna: maści, kremy, żele, pasty

Grupa indykacyjna: niesteroidowe leki przeciwreumatyczne i przeciwzapalne
preparaty przeciwbólowe

Substancja skuteczna: Diclofenacum diethylaminum 23,2mg v 1g gelu.

Ciąża i karmienie piersią: Kobiety w ciąży, karmiące piersią, lub planujące ciążę, albo mogące być już w ciąży, powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed użyciem tego preparatu. Voltarenu Forte 2,32% nie wolno stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży, ponieważ może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub spowodować problemy podczas porodu. Voltaren Forte 2,32% można stosować podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży po konsultacji z lekarzem, a dawka powinna być jak najmniejsza, a czas leczenia jak najkrótszy. Ponieważ diclofenac w niewielkich ilościach przenika do mleka matki, Voltaren Forte 2,32% można stosować podczas karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ale w żadnym wypadku nie wolno go aplikować na piersi karmiącej matki, ani na większe powierzchnie skóry lub przez dłuższy okres.

Minimum ekspedycyjne: Voltaren Forte 2,32% zawiera substancję leczniczą diclofenac. Należy do grupy preparatów leczniczych zwanych niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi (NSAIDs). Jest przeznaczony specjalnie do wcierania i odznacza się zwiększoną zdolnością do wchłaniania przez skórę. Substancja lecznicza oddziałuje nawet na głęboko umiejscowione stany zapalne. Voltaren Forte 2,32% stosuje się w celu uśmierzenia bólu, leczenia stanów zapalnych i zmniejszenia opuchlizny w wielu schorzeniach charakteryzujących się bólem mięśni i stawów. Młodzież od 14 roku życia: krótkotrwałe leczenie kontuzji sportowych, jak: zwichnięcia, stłuczenia, obicia. Dorośli (od 18 lat): stosować przy kontuzjach tkanki mięśniowej, stanach pourazowych: kontuzjach ścięgien, mięśni i stawów, jak na przykład zwichnięcie, naciągnięte mięśnie czy stłuczenia, bóle pleców, a po konsultacji z lekarzem w przypadku: miejscowych zmian reumatycznych tkanek miękkich, na przykład tzw. łokcia tenisisty, przy lżejszych formach zwyrodnienia stawów i kolan.

EAN: 8596149001821

Producent: Novartis s.r.o., Praga, Republika Czeska, www.novartis.pl

W celu uniknięcia ryzyka i działań niepożądanych należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Parametry
SUKL nazwaVOLTAREN FORTE 2,32% GEL 100G
SUKL kod0173303

VOLTAREN FORTE 2,32% DRM GEL 1X100GM
OLFEN żel  50g
leki
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Zgłaszanie niepożądanych objawów
© Česká lékárna Holding a.s. Wszystkie prawa zastrzeżone.

info  Używamy plików cookies w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie